Obóz w Węgierskiej Górce - informacje!

W niedzielę wyjazd na wyczekiwany obóz do Węgierskiej Górki. Zbiórka na parkingu k. orlika o godzinie 9:00. Powrót w niedzielę 24.08.2014 o godzinie ok. 12:00 / 13:00. Proszę o zapoznanie się (z artykułem poniżej) z informacją co należy zabrać na obóz - dodatkowo proszę aby każdy zawodnik miał ze sobą swój BIDON!

Ponadto każdy uczestnik zgrupowania musi stosować się do poniższych wytycznych:

  • Zawodnicy podczas obozu NIE SPOŻYWAJĄ: napojów energetycznych, kolorowych napojów gazowanych, wód smakowych, chipsów, chrupek, nadmiernej ilości słodyczy i wszelkiej innej niezdrowej żywności.
  • Zawodnicy podczas obozu poza stołówką piją tylko i wyłącznie ze swoich, podpisanych wcześniej bidonów lub butelek.
  • Zawodnicy mają obowiązek dbać o higienę osobistą (prysznic po każdym treningu, pranie brudnych rzeczy) oraz ścisły porządek w pokojach (codziennie będzie przeprowadzana kontrola czystości).
  • W trakcie sjesty poobiedniej oraz po rozpoczęciu ciszy nocnej chłopcy przebywają tylko i wyłącznie w swoich pokojach.
  • Po rozpoczęciu ciszy nocnej światło w pokojach musi być wyłączone, a korzystanie ze sprzętu elektronicznego jest zabronione.
  • Każdy problem zdrowotny (gorsze samopoczucie, choroba czy kontuzja) musi być zgłoszony kadrze szkoleniowej.
Ramowy program obozu: >>TUTAJ<<
UWAGA!
OSOBY, KTÓRE CHCĄ SIĘ ROZLICZYĆ ZA POBYT DZIECKA NA OBOZIE ZE SWOIM ZAKŁADEM PRACY, PROSZONE SĄ O OBOWIĄZKOWE PRZESŁANIE DANYCH DO FAKTURY (imię, nazwisko, adres zamieszkania) W FORMIE SMS NA NR TEL. 888 876 787 - NAJPÓŹNIEJ DO ŚRODY WŁĄCZNIE!

 

Obóz w Węgierskiej Górce - Letni obóz Orlika 2014

W związku z wyjazdem na zgrupowanie do Węgierskiej Górki - O.W.R. "Jaz". Przypominam obóz odbędzie się w terminie 17.08.2014 - 24.08.2014 wyjazd w niedzielę, powrót w niedzielę. Proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wyjazdu >TUTAJ<Obowiązkowo każdy z uczestników zgrupowania do dnia 31 maja zobowiązany jest dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną >TUTAJ<. W tym miejscu pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie do naszego wyjazdu z Urzędu Miasta Ruda Śląska, dlatego ostatecznie koszt wyjazdu wynosi 450 złotych, zaliczkę w kwocie 300 złotych wpłacamy trenerom danych grup rocznikowych do dnia 11.05.2014 roku. Pozostałą część wpłacamy do dnia 10.06.2014 roku. Szczegółowy program zgrupowania będzie podany na stronie w późniejszym terminie.

Uwaga osoby, które nie mają możliwości wydrukowania karty kwalifikacyjnej, od poniedziałku 26.05.2014 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 będzie możliwość pobrania tego dokumentu  oraz u trenerów - kartę należy oddać do 31.05.2014 !

Laureaci projektu "Najlepszy Uczeń - Sportowiec"

- 2 edycja. 

W czwartek na apelu zostali wyróżnieni kolejni laureaci projektu "Najlepszy Uczeń - Sportowiec. Na poziomie klasy 4 wyróżniono następujących zawodników: Dominik Szołtysik oraz Kamil Kulesa. Na poziomie klasy 5 wyróżniono następujących zawodników: Kamil Wołoszyn oraz  Filip Bocian. Gratulujemy laureatom. Zawodnicy - uczniowie klas sportowych na specjalnym, uroczystym apelu podsumowującym semestr drugi roku szkolnego 2013/2014 zostali wyróżnieni  przed całą szkołą. Przypomnę, że konkurs ma za zadanie co pół roku promować najlepszych uczniów – sportowców  z Oddziałów Sportowych Szkoły Podstawowej nr 2, którzy umiejętnie łączą wypełnianie obowiązków szkolnych z uprawianiem sportu. Konkurs ma zmotywować do systematycznej pracy, dbałości o właściwe zachowanie oraz zachęcić do uczestniczenia w zawodach sportowych na różnych szczeblach rywalizacji. Każdy wyróżniony uczeń otrzymał bon do sklepu sportowego na kwotę 100 złotych. Gratulujemy laureatom konkursu i zaczynamy nowe rozdanie, konkurs rusza na nowo po wakacjach. 

W tym miejscu pragnę wyróżnić dodatkowo bramkarza klasy 5 (rocznika 2002) MARCINA LIGENDZA. Marcin na ostatnim turnieju (przypomnienie - nasza drużyna zajęła I miejsce) otrzymał wyróżnienie indywidualne: NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU CIDER CUP 2014. Na apelu nie został wyróżniony dlatego uzupełniamy to niedopatrzenie. Gratulacje Marcin!

DOFINANSOWANIE DO SPRZĘTU SPORTOWEGO DLA KLAS SPORTOWYCH

Miło nam poinformować, że Szkółka Orlik (współpraca z Szkołą Podstawową nr 2) otrzymała dofinansowanie - z konkretnym przeznaczeniem - klasy sportowe piłka nożna. Jest to duże wyróżnienie dla naszych chłopaków, ponieważ postępy w wyszkoleniu technicznym są widoczne i nikt nie ma wątpliwości, że pod względem dydaktycznym (nauka w szkole) oraz sportowym chłopcy zrobili duży postęp. W związku z otrzymaną pomocą finansową z przeznaczeniem na sprzęt sportowy dla uczniów - zawodników klas sportowych kadra trenerska postanowiła przeznaczyć środki na zakup dresów sportowych dla przyszłych uczniów - piłkarzy klas 4 oraz 5,6 (dotyczy rocznika 2004, 2003,2002). Pozostała kwota do zapłaty to 50 złotych płatne do 4.07.2014 roku, proszę przy wpłacie mieć na kartce dane: imię nazwisko zawodnika, nr zawodnika, rozmiar. Wpłaty dokonujemy u trenerów prowadzących szkolenie w klasach sportowych. Uwaga po wyznaczonym terminie środki zostaną rozliczone i dofinansowanie nie będzie już obowiązywało! 

ZAKOŃCZENIE SEZONU LIGOWEGO - TESTUJEMY ORLIK

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom oraz sympatykom Szkółki ORLIKA za liczny udział oraz pomoc w zorganizowaniu imprezy plenerowej na orliku. Bardzo cieszy nas zaangażowanie w inicjatywy, które przygotowaliśmy dla naszych "Orlikowców". Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy Rodzicom za pomoc w transporcie dzieci na mecze, turnieje, przygotowanie boiska na mecze ligowe naszych drużyn. Ogromne wsparcie dzieci w trakcie ich rywalizacji (oczywiście mam tu na myśli doping - nie podpowiadaniewink) . Podziękowania ogromne dla trenerów wszystkich grup tj. KAROLA, MARCINA, ŁUKASZA, ROBERTA, OLKA, ARTURA, KRZYŚKA, którzy w przekroju całego sezonu opiekowali się zawodnikami, zgodnie realizowali program szkoleniowy, który nasza szkółka jak widzimy na meczach działa i jesteśmy już rozpoznawalną marką w świecie lokalnej piłki nożnej. Cieszy nas poziom wyszkolenia technicznego naszych adeptów, to że są wybierani do kadry podokręgu w swoich kategoriach wiekowych jest dowodem bardzo dobrego przygotowania technicznego, wysokiej jakości wiedzy taktycznej. Chyba najważniejszą rzecz w grze jest to, że nasze dzieciaki same myślą, same podejmują decyzję, dokonują wyborów które są zaskoczeniem dla przeciwnika, bo my robimy coś niekonwencjonalnie. Zagrania i sytuacje, które tworzymy wynikają z pewnego procesu zadaniowo-myślowego tworzonego i realizowanego na zajęciach treningowych. Dziękujemy dzieciakom za wytrwałoś, za wstawianie się na treningi, mecze, turnieje i godne reprezentowanie Szkółki. W końcu robimy to co lubimy, to nas skupia w tym miejscu, w którym jesteśmy. 
Dziękujemy smiley
>>ZDJĘCIA TUTAJ<<

Nabór do klasy sportowej o profilu piłka nożna

W nowym roku szkolnym 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w Gimnazjum nr 6 zostanie utworzona klasa sportowa o specjalności: piłka nożna chłopców i siatkówka dziewczyn. Klasy sportowe działają z powodzeniem już od trzech lat i są niewątpliwie bardzo dobrym rozwiązaniem dla równoległego szkolenia dzieci z dyscypliny piłka nożna/siatkówka oraz edukacji na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zajęcia szkolne i sportowe są umieszczone w planie lekcji i trwają najpóźniej do godz. 16:00! Dzieci w ramach 10 godzin wychowania fizycznego podnoszą swoje umiejętności techniczne - piłkarskie oraz siatkarskie. Niewątpliwie ogromnym atutem Szkoły jest duży nacisk na osiąganie dobrych ocen przez uczniów – zawodników z przedmiotów dydaktycznych, co sprawia że obowiązek szkolny jest stawiany na pierwszym miejscu, czego nie można powiedzieć o innych tego typu placówkach. Nasze klasy cechują się: organizacją systematycznej pracy wychowawczej, uwzględniającej zasady moralne, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej, dyscypliny, wzmocnienie zdrowia, przestrzeganie higieny osobistej. Ponadto kontynuowana jest realizacja już wdrażanej filozofii gry w piłkę nożną, której efekty można zaobserwować na meczach starszych roczników. Obserwujemy, że dzieci szkolące się według naszej filozofii nie mają problemów w szkole, działa to również w drugą stronę - dobrzy uczniowie lepiej realizują w grze zawartości treningowe. Od września 2014 roku dla najzdolniejszych piłkarzy wdrożony zostanie kolejny projekt pn "Kadra Orlika", który jest skierowany dla zawodników wszystkich klas sportowych. Obecnie w celu zmotywowania uczniów klas sportowych do odpowiedniej pracy na treningu oraz na zajęciach dydaktycznych w szkole jest projekt pn. "Najlepszy Uczeń - Sportowiec". Jak widać szkoła oraz klub SRS Orlik Ruda Śląska są w pełni profesjonalnie przygotowane do organizacji tego rodzaju oferty edukacyjnej, a bliskie umiejscowienie nowoczesnej bazy sportowej pozwala nam na bezpieczne i profesjonalne szkolenie młodych adeptów.

Dokumenty do pobrania dla kandydata oddziału sportowego:

DEKLARACJA

PODANIE, OŚWIADCZENIE

Dokumenty składamy w sekretariacie szkoły lub u trenerów , proszę o przekazanie stosownej dokumentacji do dnia 9.05.2014 (piątek).

ZAPRASZAMY NA ZAKOŃCZENIE SEZONU LIGOWEGO - TESTUJEMY ORLIK

Wszystkich zawodników, zawodniczkę, rodziców oraz naszych sympatyków Szkółki zapraszamy na zakończenie sezonu ligowego w ŚRODĘ 18 czerwca od godziny 18:00 na orliku! W tym dniu zaplanowano szereg atrakcji dla wszystkich - oczywiście na sportowo! Od godziny 18:00, KAŻDY będzie miał możliwość udziału w teście UEFA GRASSROOTS, który zostanie przeprowadzony przez naszych trenerów (Karol, Artur, Marcin, Robert, Łukasz, Krzysiek). Do testu oczywiście gorąco zapraszamy również Panie. Oczywiście na każdego uczestnika czeka nagroda kulinarna (ufundowana przez Pana Władysława Dryja). Po teście podsumowanie rozgrywek. Na zakończenie mecz. Bardzo prosimy chętnych rodziców do pomocy (zainstalowanie grilla oraz nadzór wędlin - prosimy o oddelegowanie po jednym z rodziców z każdego rocznika /ze swoim grillem/, panie prosimy o przygotowanie ciasta i nadzór nad wypiekami). Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy.

Powołanie zawodnika na konsultacje kadry Podokręgu Katowice rocznik 2004 

Pragniemy poinformować, że zawodnik naszej szkółki tj. Jakub Garbulowski dostał powołanie na konsultacje kadry Podokręgu Katowice rocznika 2004. Konsultacje odbędą się w środę 18.06.2014 roku na boisku AKS Mikołów (ul. Zawilców) w Mikołowie - zbiórka o godzinie16:30, zabieramy sprzęt sportowy czarną koszulkę, ochraniacze. Czekamy na potwierdzenie umiejętności na boisku i życzymy powodzenia Jakubowi w środę. Oczywiście zaraz po meczu zapraszamy na nasz orlik na zakończenie sezonu ligowego - TESTUJEMY ORLIK.

Powołania zawodników do kadry Podokręgu Katowice rocznik 2003 na turniej w Francji

Zawodnicy Naszej Szkółki tj. Maciej Mazur oraz Wiktor Mendera otrzymali powołanie do kadry Podokręgu Katowice rocznika 2003. Chłopcy od 05-11 czerwca 2014 roku wraz z drużyną reprezentująca Kadrę Podokręgu wyjechali na Międzynarodowy Turniej Piłkarski do Vieux Conde k/Valenciennes we Francji. W programie wyjazdu pobyt w Brukseli (Belgia) gdzie czeka ich zwiedzanie obiektu Anderlechtu i Parlamentu Europejskiego. Sobota, niedziela i poniedziałek 7 - 9 czerwca, to dni turnieju i pobyt na obiektach Valenciennes występującego w Ligue 1 oraz program turystyczno – krajoznawczy Francji proponowany przez organizatorów. W drodze powrotnej przystanek w Gelsenkirchen, gdzie Tomasz Wałdoch organizuje pobyt na Veltins Arena i mecz z drużyną Schalke 04. Atrakcji co niemiara. Cieszy nas takie wyróżnienie naszych zawodników, życzymy im udanego wyjazdu pod względem sportowym i turystycznym, trzymamy kciuki za chłopaków. Po powrocie chłopców umieścimy zdjęcia z wyjazdu (foto MACIO) oraz relację z turnieju. Jak widać nasza szkółka otwiera duże możliwości dla trenujących młodych zawodników, cieszymy się takim wyróżnieniem i pracujemy dalej aby kolejni młodzi wychowankowie naszej szkółki mogli reprezentować swoje możliwości w kadrach swoich roczników. 

DZIEŃ PRZYJACIÓŁ PIŁKI NOŻNEJ

MECZ POŁĄCZONY Z AKCJĄ SPOŁECZNĄ RATOWANIA ŻYCIA KOBIET "RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI"  

Zapraszamy wszystkie Panie (babcie, mamy, siostry, koleżanki, sąsiadki, itp.) związane z zawodnikami trenerami, na mecz charytatywny. Rak piersi zabija 15 Polek dziennie. Rocznie umiera blisko 5000 kobiet. Ponad 10 000 kobiet nie wie, że w 2013 roku zachorowały na raka piersi. Nie pozwólmy, by wykryły go zbyt późno. Najważniejsza będzie idea tego spotkania - walka z potworem zabijającym codziennie 15 Polek. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 8.06.2014 roku o godzinie 10:00 - 11:30, w tym dniu dwa lata temu rozpoczeły się Mistrzostwa Europy, których Polska była gospodarzem. W meczu uczestniczą panie i panowie (dzieci kibicują), Panie, które nie biorą udziału w grze zapraszamy do kibicowania. Panowie również zagrają dla pań. Liczymy na wysoką frekwencję w tym dniu naszej lepszej połówki, zachęcamy gorąco do grania oraz kibicowania. Będzie to jednocześnie zaproszenie dla wszystkich pań do wykonywania badań wczesnego wykrywania raka piersi do 14 lipca 2014, czyli do zakończenia Piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii. Takie badanie można wykonać zarówno w stacjonarnych ośrodkach mammograficznych, a także w mammobusach. Już dzisiaj zapraszamy i życzymy wielu wrażeń piłkarskich w tym dniu.


DLACZEGO ORGANIZUJEMY AKCJĘ SPOŁECZNĄ "RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI":

BO KOBIETA BEZ BADAN WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PIERSI NARAŻA SIĘ NA UTRATĘ PIERSI I ŻYCIA! RAK PIERSI WCZEŚNIE WYKRYTY JEST ULECZALNY!
BO W 2013 ROKU PONAD 1 500 000 KOBIET NIE WYKONAŁO BEZPŁATNEGO BADANIA MAMMOGRAFICZNEGO!
BO PONAD 10 000 KOBIET NIE WIE, ŻE 2013 ROKU ZACHOROWAŁY NA RAKA PIERSI!
BO KONIECZNA JEST DALSZA EDUKACJA O ZMNIEJSZANIU RYZYKA ZACHOROWANIA I WCZESNYM WYKRYWANIU RAKA PIERSI RATUJĄCA ŻYCIE WIELU KOBIET! 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom , szczególnie paniom za udział w MECZU. Zdjęcia z zmagań w załączniku. Serdeczne podziękowania dla dziewczyn SRS Gwiazda Ruda Śląska za udział w meczu. Bardzo dziękujemy za przybliżenie wygrania z problemem raka piersi przez otwierającego imprezę Władysława DryjaBardzo zachęcamy wszystkie Panie do badania. Miejmy kontrolę nad naszym zdrowiem.

Powołania zawodników na konsultacje kadry Podokręgu Katowice rocznik 2004 i 2003

Pragniemy poinformować, że zawodnik naszej szkółki tj. Filip Liwowski dostał powołanie na konsultacje kadry Podokręgu Katowice rocznika 2004. W kręgu zainteresowania trenera kadry jest również Jakub Garbulowski oraz Patryk Bembenek, jednak ci chłopcy w tym terminie przebywają na "zielonej szkole". W tym samym dniu i na tym samym boisku odbywają się również konsultacje dla rocznika 2003 na które otrzymał powołanie Maciek Mazur oraz Wiktor MenderaKonsultacje odbędą się w środę 28.05.2014 roku na boisku Wyzwolenia w Chorzowie - zbiórka o godzinie16:45, zabieramy sprzęt sportowy czarną koszulkę, ochraniacze, legitymację, badania lekarskie. Czekamy na potwierdzenie umiejętności na boisku i życzymy powodzenia chłopakom w środę. 

 

Rodzinne granie - niedziela 25.05.2014 - zapraszamy na orlik wszystkich sympatyków Szkółki!

W niedzielne popołudnie drużyna Rodziców Orlika, Straży Miejskiej oraz Trenerów Orlika i Zawodników rozegrała mini turniej. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" jednak wynik był najmniej istotną sprawą, najważniejsza była oczywiście dobra zabawa. Atrakcją Rodzinnego Grania były nagrody indywidualne, Najlepszego Zawodnika Turnieju otrzymał Andrzej Sztreja - nagrodę ufundował i wręczył specjalny gość imprezy Pan Jan Beniger. Jan Beniger w Ekstraklasie zagrał 229 meczów w barwach Ruchu Chorzów, strzelając 74 gole. Trzykrotnie w latach 1974, 1975, 1979 zdobył z drużyną Chorzowską mistrzostwo Polski. W 1974 roku sięgnął z Ruchem po Puchar Polski, a w 1976 roku z igrzysk olimpijskich w Montrealu przywiózł srebrny medal z drużyną Narodową Kazimierza Górskiego.

Dzieci w trakcie trwania rozgrywek dopingowały dorosłych (role się odwróciłysmiley), najmłodsi pokonywali tor przeszkód. Na zakończenie młodzi zawodnicy orlika zagrali mecz. Mecz zakończył się remisem dlatego dzieci egzekwowały rzuty karne (Marcel mamy nadzieję, że z ręką wszystko w porządku). Wszystkie dzieci po zakończonej serii rzutów karnych otrzymały batoniki, które ufundował i rozdał Pan Władysław Dryja.

ZDJĘCIA Z RODZINNEGO GRANIA >TUTAJ<

Obóz w Węgierskiej Górce - Letni obóz Orlika 2014

Serdecznie zapraszamy naszych zawodników z roczników 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 na obóz letni; w te wakacje jedziemy do Węgierskiej Górki - O.W.R. "Jaz". Obóz odbędzie się w terminie 17.08.2014 - 24.08.2014 wyjazd w niedzielę, powrót w niedzielę. Zgrupowanie w Węgierskiej Górce, będzie niewątpliwie bardzo ważnym czasem, który zostanie wykorzystany na naukę i doskonalenie naszego programu szkoleniowego. Efekty naszych działań są widoczne na boisku, to jak organizują się nasze drużyny, jak grają nasi zawodnicy nie jest efektem przypadku - tyko dobrze zorganizowanej szkoleniowe pracy z zawodnikami między innymi na zgrupowaniach. Właśnie ten bezcenny czas daje możliwość poprawy technicznych umiejętności indywidualnych. 

Koszt obozu wynosi 600 złotych, zaliczkę w kwocie 300 złotych wpłacamy trenerom danych grup rocznikowych do 11.05.2014 roku. Podobnie jak ferie, obecnie nasz klub stara się o dofinansowanie do wyjazdu na obóz z Urzędu Miasta Ruda Śląska oraz od prywatnych darczyńców - w tym miejscu pragnę podziękować za pomoc finansową Panu Władysławowi Dryja, który wspomógł zimowy wyjazd naszych zawodników. W przypadku uzyskania dofinansowania koszt będzie mniejszy - o czym państwa poinformujemy na stronie internetowej.

 Kondolencje

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP TADEUSZA OPELDUS,
ukochany mąż Krystny Opeldus -sekretarz Zarządu SRS Orlik Ruda Śląska, ojciec naszego trenera Artura Opeldus.
Składamy wyrazy serdecznego współczucia
Zarząd Szkółki Rekreacyjno Sportowej "Orlik" Ruda Śląska

 Powołania zawodników na konsultacje kadry Podokręgu Katowice

Pragniemy poinformować, że kilku zawodników naszej szkółki tj. Filip Liwowski, Jakub Garbulowski, Dawid Harchut, Niklas Kabus, Denis Frystacki, Patryk Bembenek, oraz Marcel Grabowski dostało powołanie na konsultacje kadry Podokręgu Katowice rocznika 2004. Konsultacje odbędą się w sobotę 26.04.2014 roku na naszym orliku - Ruda Śląska Bykowina. Zbiórka o godzinie 9:30, zabieramy sprzęt sportowy czarne koszulki, ochraniacze, legitymację, badania lekarskie.  Czekamy na potwierdzenie umiejętności na boisku i życzymy powodzenia chłopakom w sobotę.

Z okazji Świąt Wielkanocnych  składamy najserdeczniejsze życzenia: 

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów 

życzy Zarząd oraz Sztab Szkoleniowy SRS Orlik Ruda Śląska

Powołania zawodników na konsultacje kadry Podokręgu Katowice

Zaległe konsultacje kadry Podokręgu Katowice 2003 ze względu na złe warunki atmosferyczne odbędą się w nowym terminie. Powołani zostali zawodnicy naszej szkółki tj. Maciek Mazur, Dominik Szołtysik, Wiktor Mendera oraz Lis Miłosz. Konsultacje odbędą się w czwartek 17.04.2014 roku w Chorzowie na orliku, ul. 3-go Maja. Zbiórka o godzinie 12:40, zabieramy sprzęt sportowy, ochraniacze, legitymację, badania lekarskie. Czekamy na potwierdzenie umiejętności na boisku i życzymy powodzenia chłopakom w czwartek.

Powołania zawodników na konsultacje kadry Podokręgu Katowice

Kolejny raz trener kadry Podokręgu Katowice 2003 chce sprawdzić zawodników naszej szkółki tj. Maciek Mazur, Wiktor Mendera oraz Lis Miłosz. Konsultacje odbędą się w czwartek 10.04.2014 roku w Chorzowie na orliku, ul. 3-go Maja. Zbiórka o godzinie 16:40, zabieramy sprzęt sportowy, ochraniacze, legitymację, badania lekarskie. Czekamy na potwierdzenie umiejętności na boisku i życzymy powodzenia chłopakom w czwartek. Ze względu na złe warunki atmosferyczne konsultacje zostały przełożone. Nowy termin zostanie podany.

Powołanie zawodnika SRS Orlik Ruda Śląska na mecz kadry Podokręgu Katowice rocznika 2003

Miło nam poinformować, że nasz zawodnik Maciek Mazur dostał powołanie na mecz do kadry Podokręgu Katowice rocznika 2003. Zawody w formie turnieju pod nazwą: "I Turniej im. Jerzego Wyrobka rocznika 2003" odbędą się w tą niedzielę tj. 30.04.2014 roku na obiekcie MORiS Chorzów przy ul. Filarowej (Wyzwolenie). Maciek uczestniczył w konsultacjach, na których udowodnił swoimi umiejętnościami przydatność do Kadry Podokręgu 2003 rocznika. Gratulujemy Maćkowi i życzymy powodzenie w niedzielę. Tego dnia również zostanie wyróżniony nasz trener Krzysztof Błoński, który po turnieju ma otrzymać brązową odznakę Śląskiego Związku Piłki Nożnej za dotychczasową działalność, przypomnę że trener prowadził Kadrę Podokręgu 2001 rocznika.

Powołania zawodników na konsultacje kadry Podokręgu Katowice

Miło nam poinformować, że dwóch kolejnych zawodników naszej szkółki tj. Maciek Mazur oraz Dominik Szołtysik dostało powołanie na konsultacje kadry Podokręgu Katowice rocznika 2003. Konsultacje odbędą się w środę 26.03.2014 roku w Chorzowie na ul. Filarowej (Wyzwolenie). Zbiórka o godzinie 17:00, zabieramy sprzęt sportowy, ochraniacze, legitymację, badania lekarskie. Czekamy na potwierdzenie umiejętności na boisku i życzymy powodzenia chłopakom w środę.

Badania. Uwaga zawodnicy oraz rodzice - proszę o sprawdzenie aktualności badań!!!

Proszę zapoznać się z aktualnym stanem badań sportowych (wejdź na zakładkę rocznika - w tym tygodniu będzie uzupełniona jeżeli otrzymam informacje od trenerów o stanie badan chłopców), przypominam badania ważne są 6 miesięcy! Jeżeli ktoś jeszcze nie ma badań, książeczkę zdrowia sportowca można pobrać TUTAJ. Po wykonaniu badania dokument przekazujemy trenerowi. Zapraszamy chętnych na badanie lekarza medycyny sportu w najbliższy wtorek tj. 11.03.2014 roku w gabinecie pielęgniarki Szkoły Podstawowej nr 2 (k. boiska orlik) . Te osoby, które mają badanie pierwszy raz lub wykonują badanie 3, 5, itd. raz muszą mieć ze sobą w dniu wizyty wyniki badania krwi, moczu! Badanie będzie odpłatne - u dr. Kończakowskiego - 60 złotych + 10 złotych EKG w dniu wizyty. Ze względu na zainteresowanie badaniem i uniknięcie olbrzymiej kolejki, zapisywać będziemy się na listę - proszę o kontakt telefoniczny (sms) w tej sprawie na nr tel. 888 876 787. Doktor przyjmuje od godziny 17:30 i od tej godziny będziemy kolejno zainteresowanych zapisywać.

Powołania zawodników na konsultacje kadry Podokręgu Katowice

Kolejny raz nasi chłopcy tj. Filip Liwowski, Patryk Bembenek, Jakub Garbulowski będą uczestniczyli w konsultacji Kadry Podokręgu Katowice rocznika 2004. Tym razem zaprezentują swoje umiejętności w meczu z Kadrą Podokręgu Sosnowiec 2004 rocznika. Sparing odbędzie się w niedzielę 16.03.2014 na boisku Zagłębia Sosnowiec ul. Kresowa 1 - zbiórka na miejscu w Sosnowcu o godzinie 14:30. Zabieramy sprzęt do gry na boisku, ochraniacze, legitymację szkolną. Dodam, że ostatnia konsultacja wyszła bardzo dobrze w wykonaniu naszych chłopców. To cieszy cały nasz sztab szkoleniowy, bo mądra gra chłopaków - samodzielne podejmowanie decyzji, wystawia naszej Szkółce wysoką ocenę za pracę włożoną w wyszkolenie techniczne naszych podopiecznych. Życzymy powodzenia w niedzielę.

Powołania zawodników na konsultacje kadry Podokręgu Katowice

Miło nam poinformować, że dwóch zawodników naszej szkółki tj. Filip Liwowski oraz Jakub Garbulowski dostało powołanie na konsultacje kadry Podokręgu Katowice rocznika 2004 (z ostatniej chwili, dodatkowym - trzecim - zawodnikiem jest Patryk Bembenek). Konsultacje odbędą się w sobotę 8.03.2014 roku na naszym orliku - Ruda Śląska Bykowina. Zbiórka o godzinie 9:30, zabieramy sprzęt sportowy, ochraniacze, legitymację, badania lekarskie. Dodam jeszcze, że w roczniku 2003 również nasz zawodnik jest w kręgu zainteresowań trenera kadry Podokręgu Katowice 2003. Jednak powołania w tej kategorii będą w późniejszym terminie. Czekamy na potwierdzenie umiejętności na boisku i życzymy powodzenia chłopakom w sobotę.

Pierwsi laureaci projektu "Najlepszy Uczeń - Sportowiec" 

W dniu dzisiejszym zostali wyróżnieni pierwsi lureaci projektu "Najlepszy Uczeń - Sportowiec. Na poziomie klasy 4 wyróżniono następujących zawodników: Maciej Mazur, który dodatkowo otrzymał stypędium finansowe za wysokie wyniki (średnia powyżej 5,0), Mikołaj Marszałek. Na poziomie klasy 5 wyróżniono następujących zawodników: Przemysław Gąsior, który dodatkowo został wyróżniony za wysoką kulturę osobistą - konkurs szkolny, Michał Korus. Zawodnicy - uczniowie klas sportowych na specjalnym apelu podsumowującym semestr pierwszy roku szkolnego 2013/2014 zostali wyróżnieni  przed całą szkołą. Przypomnę, że konkurs ma za zadanie co pół roku promować najlepszych uczniów – sportowców  z Oddziałów Sportowych Szkoły Podstawowej nr 2, którzy umiejętnie łączą wypełnianie obowiązków szkolnych z uprawianiem sportu. Konkurs ma zmotywować do systematycznej pracy, dbałości o właściwe zachowanie oraz zachęcić do uczestniczenia w zawodach sportowych na różnych szczeblach rywalizacji. Każdy wyróżniony uczeń otrzymał bon do sklepu sportowego na kwotę 100 złotych każdy. Gratulujemy laureatom konkursu i zaczynamy nowe rozdanie, konkurs rusza na nowo i w czerwcu nagradzamy ponownie, a więc wszyscy mobilizujemy się do nauki i pracy na treningu.

Pomóżmy teraz my sponsorowi - RAFA TRAVEL 

Biuro podróży Rafa Travel wspiera nasze stowarzyszenie już ponad rok. Wspiera nasze projekty, oraz imprezy sportowo-rekreacyjne. Tym razem to my możemy pomóc w bardzo prosty sposób. Portal Ruda Śląska.com.pl ogłosił konkurs na najlepsze biuro podróży w Rudzie Śląskiej. Zachęcamy więc wszystkich naszych sympatyków do codziennego głosowania na biuro podróży RAFA TRAVEL. Codziennie można oddać bezpłatnie po jednym głosie z każdego komputera, tabletu, laptopa. Obecnie RAFA TRAVEL zajmuje 3 miejsce w plebiscycie, jednak myślę, że głosy naszych zawodników, rodziców, dziadków oraz sympatyków poprawią tą lokatę. Głosowanie trwa do 26.02.2014 roku. Poniżej link gdzie można oddać głos na biuro podróży RAFA TRAVEL:

http://rudaslaska.com.pl/plebiscyt-odpowiedz,wybierz-najlepsze-biuro-podrozy-w-rudzie-slaskiej---biuro-podrozy-rafa-travel,987238,6244.html

Szef Biura Rafa Travel, Pan Michał Konopka z góry dziękuje za każdy oddany głossmiley

Przerwa dla Trenera Aleksandra

Na prośbę trenera Aleksandra Ślusarka, zostaje zawieszona jego działalność trenerska w naszej Szkółce. Informacja ta, spadła na nas wszystkich dość niespodziewanie. Trener "Olek", bo tak zwracały się do niego dzieci nie opuszcza nas na zawsze i mamy taką nadzieję, że do nas jeszcze powróci. Trener Aleksander to bardzo dobry szkoleniowiec, więc tym bardziej zależy nam na jak najszybszym powrocie do pracy z dzieciakami tego wspaniałego człowieka. Trener Olek zajmował się chłopakami z rocznika 2004, chłopcy posiadają bardzo dobre wyszkolenie i to z całą pewnością zasługa ich szkoleniowca. Grupa pod wodzą trenera uczestniczyła w wielu turniejach i meczach piłkarskich. Dużym wyróżnieniem było zajęcie w ubiegłym roku I miejsca w rozgrywkach Ligii Podokręgu Katowice. Życzymy trenerowi pomyślności oraz jak najszybszego załatwienia swoich spraw, co pozwoli na szybki powrót w szeregi kadry trenerskiej SRS Orlik Ruda Śląska. 

Obóz w Brzegu Dolnym - Zimowy obóz Orlika 2014 - informacje

Bardzo proszę aby osoby, które jeszcze nie dostarczyły karty kwalifikacyjnej, jak najszybciej pobrały ze strony lub sekretariatu i dostarczyły trenerowi danego rocznika - KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ - POBIERZ! Obóz odbędzie się w terminie 27.01.2014 - 01.02.2014 wyjazd w poniedziałek, powrót w sobotę jedziemy do KHS "Rokita". Zgrupowanie w Brzegu Dolnym będzie niewątpliwie bardzo pracowitym okresem dla naszych zawodników- PROGRAM.   Koszt obozu dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ruda Śląska będzie mniejszy - wynosi 390 złotych, proszę pozostałą część wpłaty przekazać trenerom do piątku - 17.01.2013. Proszę również zapoznać się z informacjami podanymi w załączonym pliku - INFORMACJE DLA RODZICÓW , dot. wyjazdu na zgrupowanie. Proszę tych Rodziców, którzy potrzebują do zakładu pracy potwierdzenie pobytu dziecka na zgrupowaniu o przesłanie w formie sms (tel.888876787) lub e-mail (srsorlik@gmail.com) danych do faktury - informację można przesłać najpóźniej do 30.01.2014 (czwartek)!

W związku z wyjazdem trenerów na obóz w okresie ferii zajęcia nie odbędą się. W tym czasie placówki szkolne są niestety zamknięte, dlatego trenerzy pozostający w Rudzie z tego powodu właśnie są nieczynnisad

Obóz w Brzegu Dolnym - Zimowy obóz Orlika 2014

Serdecznie zapraszamy naszych zawodników z roczników 2001, 2002, 2003, 2004 na obóz zimowy, który organizujemy w czasie ferii zimowych. Obóz odbędzie się w terminie 27.01.2014 - 01.02.2014 wyjazd w poniedziałek, powrót w sobotę. Zgrupowanie w Brzegu Dolnym będzie niewątpliwie bardzo ważnym czasem, który zostanie wykorzystany na naukę i doskonalenie naszego programu szkoleniowego. Czas obozu to możliwość utrwalenia poznanych zawartości treningowych, które powinny zostać mocno zakorzenione u młodego piłkarza. Koszt obozu wynosi 450 złotych, zaliczkę w kwocie 250 złotych wpłacamy trenerom danych grup rocznikowych do 16.12.2013 roku. Obecnie nasz klub stara się o dofinansowanie do wyjazdu na obóz i w przypadku uzyskania dofinansowania koszt będzie mniejszy - o czym państwa poinformujemy na stronie internetowej. Do 10.01.2014 należy przekazać wypełnioną KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ - POBIERZ!  Uwaga, kartę można pobrać również w sekretariacie w SP2 - zapraszam.

W tym miejscu pragnę również poinformować o planowanym obozie letnim w 2014 roku - informacja dla rodziców w celu zaplanowania urlopów. W wakacje zmieniamy ośrodek - jedziemy do Węgierskiej Górki - O.W.R. "Jaz" w terminie od 17.08. do 24.08.2014. Dzieci uczestniczące w zgrupowaniu wezmą udział w projekcie "Wakacje z Orlikiem 2014", który oprócz wyjazdu będzie prowadził szkolenie sportowe na terenie orlika "stacjonarne" tzw "dochodzeniowe", tydzień przed oraz tydzień po przyjeździe z Węgierskiej Górki. Dlatego proszę, w miarę możliwości dostosowanie urlopu do naszych terminów.

Ostatni tydzień zajęć w tym roku oraz turniej KEEP FIT.

Zbliża się dużymi krokami czas świąt i Nowy Rok, najbliższy tydzień będzie ostatnim tygodniem treningowym (09 - 15.12.2013) - za wyjątkiem oddziałów sportowych, które zakończą zajęcia tydzień później. Zajęcia wznowimy w Nowym Roku 2014 od 07.01.2014. Jak co roku zapraszamy rodziców do aktywnego udziału w zmaganiach sportowych do pary z małymi zawodnikami Orlika, w tym roku postanowiliśmy nieco rozbudować naszą ofertę:

  • konkurencje dziecko + rodzic w formie wyścigów rzędu z zadaniami sprawnościowymi - wszystkie dzieci z grup Orliki, Rocznik 2006, Rocznik 2005 grupa niebieska oraz oczywiście ich rodzice - mama lub tata lub oboje (rodziców obowiązuje oczywiście sprzęt sportowy). Bawimy się w piątek 13.12.2013 na sala w szkole Salezjańskiej, ul. Wojska Polskiego, Świętochłowice (droga do Nowego Bytomi) godzina 17:45 zbiórka.
  • turniej piłki nożnej rodzice kontra dzieci z roczników 2003 oraz 2002/2001 (rodzice i ich zawodnicy: stroje czarne koszulki, seledynowe spodenki, czarne getry). Gramy w poniedziałek 9.12.2013 na sali Czarny Las przy Szkole Podstawowej nr 4, ul.Tołstoja 1, godzina 17:40 zbiórka.
  • turniej piłki nożnej rodzice kontra dzieci z roczników 2004 oraz 2005 (rodzice i ich zawodnicy: stroje czarne koszulki, seledynowe spodenki, czarne getry). Gramy w poniedziałek 16.12.2013 na sali Czarny Las przy Szkole Podstawowej nr 4, ul.Tołstoja 1, godzina 17:40 zbiórka.

Wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy na sportowe zmagania, przed świętami przyda się wszystkim (szczególnie rodzicom) solidna dawka ruchu. Dlatego serdecznie zapraszamy i życzymy wielu wrażeń oraz udanej zabawy z pociechami na sportowo.

Runda jesienna za nami, sala gimnastyczna i obóz zimowy przed nami 

Zakończyliśmy rywalizację w rozgrywkach ligowych naszych drużyn, no może nie do końca ponieważ najmłodsze grupy (2006 oraz Orliki) jeszcze mają ostatnie spotkanie w najbliższym tygodniu. Jesteśmy niezmiernie dumni z postawy naszych podopiecznych, nasze drużyny charakteryzują się już swoim stylem gry - za co jesteśmy chwaleni i rozpoznawani przez kluby oraz obserwatorów pojedynków w których uczestniczą nasze drużyny. Pomimo czasem niekorzystnych wyników, gra naszych zespołów jest bardzo dojrzała, zawodnicy świetnie potrafią organizować grę w różnych sektorach boiska. Zalecenia są wykorzystywane do organizacji gry, wynik spotkania jest różny (i to jest najmniej ważna rzecz) lecz na tym poziomie to właśnie umiejętność ogarnięcia boiska oraz wspomnianej organizacji jest najważniejsza, a to naszym chłopakom bardzo dobrze działa. W tym miejscu chcę podkreślić, że dużą zasługą w osiągnięciu poziomu wyszkolenia naszych zawodników jest program szkoleniowy, który wyznacza kryteria treningu, jest cennym drogowskazem dla trenerów, a ci z kolei stawiają naszych zawodników na każdym treningu w sytuacji problemowej a takich w meczu mamy mnóstwo.  

Przed nami okres zimowy, będziemy trenować na sali gimnastycznej. Bardzo proszę o przygotowanie odpowiedniego obuwia na salę gimnastyczną (buty z jasną podeszwą). Harmonogram treningów oraz obiekty na których będziemy ćwiczyć będzie podany na zakładkach grup. Póki co mamy dobre warunki do pracy na podwórku, więc jeszcze korzystamy z dobrodziejstwa jesiennej aury. W tym miejscu bardzo proszę rodziców o odpowiednie przygotowanie dzieci do zajęć, poniżej (na czerwono) podajemy w jaki sposób należy przygotować dzieci do treningów na świeżym powietrzu.

Oczywiście obóz zimowy to już stały punkt naszego szkolenia. Zachwalać tego typu formę szkolenia zawodników nie trzeba. Duża dawka szkolenia oraz zajęć rekreacyjno - sportowych pozwala na powiększenie umiejętności młodych zawodników.  W terminie 27.01.2014 (poniedziałek) do 01.02.2014 (sobota) grupa zawodników wyjedzie podobnie jak ostatnio do Brzegu Dolnego. Zaliczkę w kwocie 250 zł wpłacamy do dnia 6.12.2013 (piątek). Całkowity koszt zgrupowania będzie podany, obecnie nasze stowarzyszenie stara się o dofinansowanie do wyjazdu dzieci na obóz sportowy. W zgrupowaniu biorą udział grupy 2002/2001, 2003, 2004.

Rodzina, szkoła, tradycja

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 w sobotę 5 października w godzinach 12:00 - 16:00 na festyn w ramach jubileuszu 30-lecia istnienia placówki. W programie festynu pod hasłem: "Rodzina , szkoła, tradycja" wiele atrakcji m.in. turniej siatkówki i piłki nożnej dla uczniów klas 4,5,6 - dzieci kontra rodzice z danego rocznika (np. rodzice zawodników klasy sportowej 4b będą grać przeciwko chłopcom z 4b) oraz gry i zabawy dla dzieci klas 1-3. Serdecznie wszystkie dzieci i rodziców zapraszamy do aktywnego udziału i życzymy udanej zabawy wszystkim uczestnikom. 

Projekt Najlepszy Uczeń - Sportowiec

Miło nam poinformować, że od nowego roku szkolnego rusza konkurs, który ma za zadanie co pół roku promować najlepszych uczniów – sportowców  z Oddziałów Sportowych Szkoły Podstawowej nr 2, którzy umiejętnie łączą wypełnianie obowiązków szkolnych z uprawianiem sportu. Konkurs ma zmotywować do systematycznej pracy, dbałości o właściwe zachowanie oraz zachęcić do uczestniczenia w zawodach sportowych na różnych szczeblach rywalizacji. Szczegóły konkursu można zobaczyć w zakładce obok. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich zawodników - sportowców do udziału w konkursie - nagrodą jest sprzęt sportowy.

W tym miejscu pragnę również przypomnieć aby wszystkie dzieci dostarczyły ksera świadectwa z roku szkolnego 2012/2013 - dotyczy roczników 2004 oraz 2005. Świadectwo można dostarczyć do trenera Krzysztofa Błońskiego, Aleksandra Ślusarka lub Łukasza Kowalczyka. Prosimy o dostarczenie świadectw do końca sierpnia.

Badania.

Proszę zapoznać się z aktualnym stanem badań sportowych (wejdź na zakładkę rocznika), przypominam badania ważne są 6 miesięcy! Jeżeli ktoś jeszcze nie ma badań, książeczkę zdrowia sportowca można pobrać TUTAJ. Po wykonaniu badania dokument przekazujemy trenerowi. Ponadto w najbliższy czwartek tj 29.08.2013 odbędzie się badanie lekarza medycyny sportu. Badanie będzie odpłatne - u dr. Kończakowskiego - 60 złotych + 10 złotych EKG. Ze względu na zainteresowanie badaniem i uniknięcie olbrzymiej kolejki, w tym roku zapisywać będziemy się na listę - lista znajduje się na orliku.

smiley

 
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp